O stronie

Ta strona to zbiór porad i propozycji dotyczących wycieczek rowerowych i pieszych, miejsc wartych odwiedzenia, przyrody na którą warto zwrócić uwagę oraz sprzętu, przydatnego dla osób spędzających aktywnie czas.

Pasja rowerowa odżyła we mnie w 2012 roku, po dwudziestu latach przerwy. Nie mam możliwości odbywania długich wypraw. Cieszą mnie krótkie przejażdżki lub jednodniowe wycieczki po okolicy. Lubię jeździć poza asfaltem, wszędzie tam, gdzie można mieć kontakt z przyrodą. Lubię góry, satysfakcję sprawia mi pokonywanie podjazdów. Poza tym sam serwisuję swój rower. Stąd wynika tematyka tej strony. Może coś Cię na niej zainteresuje…

Wszystkie teksty, fotografie i filmy, o ile nie zaznaczono inaczej, są autorstwa mojego lub mojej żony. Teksty napisałem w oparciu o własne doświadczenia i poszukiwania. Jeśli jakieś informacje są zaczerpnięte z innych źródeł staram się to podawać. Gdy coś się według Ciebie nie zgadza – napisz. Poprawię lub wyjaśnię. Ponadto zdjęcia i filmy tutaj zamieszczane mają wyłącznie charakter dokumentujący i nie oceniaj ich w kategoriach artystycznych.

Piotr Targosz